Restaurant Silesian

 • 100_0180
 • 100_0181

One of the largest beer hall in Ostrava has bowling, open fireplace, non-smoking sections, and besides good beer here you can eat. P.U.O.R. means Pilsner Urquell Original Restaurant.

Co jste hledali:

slezska restaurace ostrava

Place Categories: Pubs and RestaurantPlace Tags: bowling, menu of the day, food, non-smoker, beer, stravenky and garden

No Records Found

Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.

Related Listing

2 reviews

 1. Miroslav, 3.1.2016 13:48 business - Restaurant Silesian
  1/5

  Absolutely not,never again,waitresses instead put beer ticket on the table,tak mají dotykový monitor na baru,kdy nemáte vůbec šanci mít přehled co vám donesou.Aby ste měli svůj lístek na stole a měli přehled,tak na to rychle zapomeňte,byli sme informováni že sme se asi zbláznili,prý tam maji milion stolů a kdyby chtěl každý lístek,tak se zblázní oni.Finále toho teda bylo 23 piv + další věci které nikdo nevypil a obsluha trvala na zaplacení,takže si připravte tringelt aspoň 1000,my tam nechali více jak to.Nejhorší je,že když jsem se jiným přátelům svěřil s touto prasárnou ze strany Slezké restaurace,zjistil sem,že nejsme ani první a zřejmě ani poslední kdo takto naletěl.Takovýchto případů je na tom místě tolik,že už si myslím,že se to tam děje úplně normálně :-(.Takže doporučuji se tomuto místu obloukem vyhnout.

     -   Log in to reply
  • Profile pic

   Peter - Site Admin, 3.1.2016 14:57 business - Restaurant Silesian

   Tak to nás mrzí, že jste takto dopadli. Restauraci jsem v minulosti navštívil vícekrát a nikdy to nějak zásadně nevybočovalo. Každopádně po letech jsem chtěl nedávno zavítat na oběd i s kolegou, co měl psa. Slušně jsme se doptali, i když v minulosti pes problém nebyl, a tentokrát to u obsluhy neprošlo. Možná se něco v podniku změnilo. Každopádně děkujeme za příspěvek.

      -   Log in to reply
 2. Sexibro, 11.1.2017 13:30 business - Restaurant Silesian
  3/5

  Whether anyone wants, what he wants rika, but one thing is for justice: This venture is upstarts, beer 42 kc is overpriced and a meal, not to mention. It is true, tank of beer served here is great and to whom it is just a taste, Putting two and go elsewhere. The willingness of the staff is exemplary and file are angry, of the nabehaji. It was there and had a znamyma not go there too, but I guess they do not care and even so still have plenty.

     -   Log in to reply

Place Your Review

Rate this place by clicking a star below :

Report this?

Claim Listing

What is the claim proccess?

Captcha Verification
captcha image

Instagram photo stream

Social Networks

Who is online

Who is here: 3 Reviews, 2 Bots

Translation


 Edit Translation